Google Reklamları

İşletmeler markalarını bulundukları noktadan daha ileri seviyeye taşıyabilmek için bir takım reklam araçlarına ihtiyaç duyarlar. Bu araçlarda müşterinin potansiyeline ve kendi kitlesine göre olması önemlidir. Bunun içinde pek çok marka kendi müşteri kitlesini oluşturabilmek amacıyla Google reklamlarına önem verirler.

Reklamcılık alanında geçmişe dönüp baktığımızda o dönemlerde televizyon, gazete ve radyo gibi araçlar reklam konusunda ilk tercihti. Ancak günümüzde o reklam araçlarının maliyet bakımından çok yüksek olması da insanları farklı arayışlara itmiş ve sonrasındaki süreçte de hem maliyetleri düşük olan hem de reklamla nokta atışı yapan internet reklamcılığını ön plana çıkarmıştır. İnsanlar bireysel ya da kurumsal markaları ve ürün satışları için Google reklamlarını tercih etmeye başladılar.

İnternetin var olmasından bugüne kadar dijital anlamda pek çok yeniliklere ulaştık ve bu yeniliklerde bizim istediğimiz sonuçları büyük bir olasılıkla sağladı. Bugün reklam ve pazarlama konusunda daha sağlıklı sonuçlara ulaşabiliyor ve yapacağımız analizler neticesinde reklamlarımızın türlerini, boyut ve kapsamını da ona göre oluşturabiliyoruz.

İnsanlar artık zamanı daha kaliteli ve verimli kullanabilmek için satın almalar konusunda interneti tercih ediyorlar. Üstelik buradan alınan ürünler piyasa ile aynı kalitede ancak daha düşük olduğundan dolayı da bu Pazar her geçen gün daha da büyüyor. Dolayısıyla sizin markanızın ya da ürününüzün reklamını arama motorları üzerinde yapmanız demek markanızı duyurmanız ve daha fazla satış yapmanız demektir.

Peki, arkanızın ve bütçenizin büyümesi için tercih edilen Google reklamlar nedir, nasıl çalışır?

Google Reklam Nedir?

Google reklamlarda amaç tanıtımını yapmak istediğiniz ürün veya hizmetin hedef kitlenize doğrudan iletilmesidir. Çünkü arama motorunun bu şekilde bir algoritması var. Mesela siz bir erkek tişörtü satıyorsanız sattığınız ürün sadece erkekleri ilgilendiriyor demektir. Dolayısıyla reklamlarınız sadece erkek kullanıcılara gösterilecek şekilde analiz eder. Reklamınızı anahtar kelimeniz dahilinde tercih edebilirsiniz. Örneğin satışını yaptığınız yer Ankara ise sadece Ankara’da bulunanlara reklamlarınızın gösterilmesini isteyebilirsiniz. Bu da daha az bir bütçeyle doğru kitleye erişmek demektir. Google reklam vermenin amaçlarından birisi de reklamsız üst sıralara kadar ulaşabilmektir. Bu da sizin maliyetiniz olmadan ürün satışınız anlamına gelecektir.